Zioła: naturalne kosmetyki

zioła naturalne kosmetyki

Zioła jako naturalne kosmetyki? Jaką rolę w kosmetyce mogą odegrać flawonoidy, fitohormony, saponiny oraz garbniki? W jaki sposób na stan naszej skóry mogą wpłynąć tajemnicze związki śluzowe?

 

 

Miłośnicy naturalnych metod pielęgnacji skóry z pewnością posiadają już sporą wiedzę na ten temat. Tym, którzy przygodę z naturalnymi kosmetykami chcą dopiero rozpocząć, należy się garść najważniejszych informacji na ten temat.

Zioła – wszechstronne kosmetyki dla każdego
Zioła, jako naturalne kosmetyki, mogą nas zaskoczyć swą uniwersalnością. Ich niezwykłe właściwości pielęgnacyjne sprawiają, że możemy z nich korzystać zarówno w trakcie pielęgnacji skóry, jak i włosów. Ziołowe wyciągi pomagają nam tez utrzymać w dobrej formie jamę ustną, wspierają nas też w walce z licznymi problemami dermatologicznymi. Z ziołowymi dodatkami spotkać możemy się w wielu mydłach i szamponach, często pojawiają się one również w kremach i tonikach. Jakim substancjom zioła zawdzięczają swą popularność i skuteczność?

Flawonoidy: by chronić naczynia krwionośne

Pękające, osłabione naczynia krwionośne, mogą każdemu z nas sprawiać sporo problemów. Jakie wsparcie możemy im zapewnić? Najlepiej naturalne! Zioła mogą się okazać najlepszym lekiem na wiele dolegliwości związanych z osłabionymi naczyniami krwionośnymi. Te niezwykłe związki mogą nam jednak pomagać i w inny sposób. Wiadomo, że mogą one chronić naszą skórę przed wolnymi rodnikami oraz promieniowaniem słonecznym, są też cenione jako silne substancje przeciwzapalne. I choć najczęściej spotkamy się z nimi w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji cery naczynkowej, możliwości wykorzystania flawonoidów w naturalnej kosmetyce są znacznie szersze.

Fitohormony: w walce o młody wygląd

Walka z procesem starzenia się nie musi być trudna. Jeśli wykorzystamy w niej niezwykłą moc ziół, możemy liczyć na dobre efekty. Dlaczego? Bo w roślinach kosmetycznych znajdziemy sporo fitohormonów –substancji, które mogą osiągać rewelacyjne wyniki w walce z wolnymi rodnikami. Fitohormony sprawiają, że nasza skóra szybciej się regeneruje, a proces jej starzenia się przebiega wolniej. Dodatkowym walorem jest piękniejszy wygląd skóry, będący zasługą poprawy ukrwienia skóry.

Garbniki: bezcenne wsparcie dla podrażnionej skóry

W chwili, gdy naszym głównym problemem są podrażnienia skóry, wartościowym składnikiem naturalnych kosmetyków stają się garbniki. Ich ściągające właściwości sprawiają, że stają się one rewelacyjnym wsparciem w walce ze stanami zapalnymi. Dodatkową zaletą garbników jest ich skuteczność w walce z toksynami, które każdego dnia atakują naszą skórę. W jakich przypadkach kosmetyki z garbnikami okazują się najlepszym rozwiązaniem? Wiadomo, że substancje te rewelacyjnie sprawdzają się w pielęgnacji cery trądzikowej, można z nich też w powodzeniem korzystać w chwili, gdy głównym problemem okazuje się nadmierna potliwość.

Saponiny: w walce o zdrowy blask

Czysta skóra, przyciągająca zdrowym blaskiem – oto zaleta sięgania po te naturalne kosmetyki, w których znajdują się saponiny. Substancje te sprawdzają się też doskonale w walce z obrzękami oraz stanami zapalnymi, a że rewelacyjnie sprawdzają się w trakcie oczyszczania skóry, z ich obecnością można się spotkać w wielu mydłach oraz tonikach. Saponiny często pojawiają się również w kosmetykach do demakijażu, w przypadku których skuteczność i delikatność są wyjątkowo ważnymi kwestiami.

Związki śluzowe: bezcenne wsparcie dla skóry suchej

Związki śluzowe odgrywają bardzo ważną rolę w pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, co jest zasługą ich natłuszczających właściwości. Związki te mogą jednak zaskoczyć nas swą uniwersalnością. Wiadomo, że skutecznie łagodzą one podrażnienia, świetnie sprawdzają się też substancje naturalnie dezynfekujące i wzmacniające skórę. Związki śluzowe skutecznie radzą sobie i z takimi problemami, jak bakterie czy stany zapalne. Dzięki nim możemy skuteczniej chronić swą skórę, zapewniając jej skuteczne zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Naturalne kosmetyki mogą każdego z nas zaskoczyć swą wszechstronnością oraz uniwersalnością. Ich moc jest skutkiem zawartości wyjątkowych składników – substancji, które każdego dnia wspierają naszą skórę, pomagając jej zachować dobrą formę i piękny wygląd.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz