Wampirzy lifting. Jak wygląda ten zabieg? Jakie są jego efekty?

Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym. Jak wygląda usuwanie zmarszczek za pomocą krwi?

 
Terapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej polegający na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi (a raczej osocza bogatopłytkowego, które zostaje wyizolowane z krwi) w celu wypełnienia pojawiających się na skórze zmarszczek. Jeszcze do niedawna rekordy popularności w walce ze zmarszczkami bił botoks, jednak ze względu na nienaturalny wygląd twarzy po zabiegu coraz mniejsza liczba kobiet decyduje się na zastrzyk toksyną botulinową zamieniając ją na terapię osoczem bogatopłytkowym. Rozważając jednak zastosowanie takiego zabiegu, należy wiedzieć o tym, iż niesie to za sobą pewne ryzyko, dlatego też nie jest on przeznaczony dla każdej osoby. Czym tak naprawdę jest zabieg osoczem bogatopłytkowym, kto może się mu poddać, jakie można zauważyć efekty na skórze po jego zastosowaniu i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do tego zabiegu?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym

 
Wampirzy lifting zwany fachowo terapią osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który polega na wstrzyknięciu pacjentce w skórę osocza bogatopłytkowego, które ma za zadanie wypełnić pojawiające się na skórze zmarszczki. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjenta tuż przed zabiegiem i warto wiedzieć o tym, iż bogate jest ono w cenne dla urody komórki oraz peptydy niezbędne do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

 
Wypełnianie zmarszczek za pomocą bogatopłytkowego osocza przeznaczone jest głównie dla osób, których skóra wymaga odbudowy na skutek postępującego procesu starzenia. Z zabiegu tego mogą również skorzystać alergicy, którzy uczuleni są na składniki znajdujące się w preparatach wypełniających zmarszczki, ponieważ osocze wyizolowane z własnej krwi jest biologicznie obojętne, przez co żadne reakcje alergiczne nie powinny się pojawić.

Jak wygląda taki zabieg?

 
Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz pobiera od pacjentki krew, którą następnie odwirowuje w specjalnym urządzeniu. W wirówce znajduje się żel, którego zadaniem jest oddzielenie czerwonych krwinek od bogatopłytkowego osocza, do którego następnie lekarz dodaje specjalny odczynnik aktywujący płytki krwi do produkcji białek, czyli niezwykle ważnego budulca stymulującego wzrost komórek. Gdy preparat zostanie już przygotowany, lekarz może podać go na dwa sposoby, a mianowicie liniowo wzdłuż zmarszczek lub w taki sam sposób jak wykonywana jest mezoterapia.

Efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym

 
Wampirzy lifting pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, w wyniku czego dochodzi do regeneracji skóry, a także wzmożonego namnażana się komórek macierzystych. Skóra staje się jędrna i elastyczna, poprawia się jej ukrwienie a zmarszczki znajdujące się na twarzy, ulegają spłyceniu. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 6 miesięcy i po tym okresie warto poddać się kolejnej terapii.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

 
Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest w sadzie bezpieczny dla zdrowia, jednak istnieje kilka bezwzględnych przeciwwskazań, z którymi należy się liczyć. Wampirzy lifting nie jest zatem wskazany u kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią, a także u osób dotkniętych chorobami krwi, oraz chorobami nowotworowymi.

Zobacz i dowiedz się więcej o zabiegu osoczem bogatopłytkowym, skutecznym nie tylko w cofaniu procesów starzenia:

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz