6 produktów, dzięki którym szybciej schudniesz. Spalają tłuszcz.

 

 

Czy można jeść, a jednocześnie troszczyć się o swą sylwetkę? Tak. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio ułożona dieta. Jeśli znajdą się w niej naturalne spalacze tłuszczu, można osiągnąć rewelacyjne efekty. Po jakie produkty warto zatem sięgać?

 

Grapefruit – moc witamin

Grapefruit to moc witamin, dzięki którym możemy się cieszyć i lepszą formą, i lepszym wyglądem. To również wiele naturalnych spalaczy tłuszczu, dzięki którym możemy uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Już sama witamina C, tak ważna dla naszego układu immunologicznego, w znacznym stopniu przyspiesza proces spalania tłuszczu. A przecież nie tylko ona decyduje o wartości tych owoców. Grapefruit jest jednocześnie rewelacyjnym źródłem witamin z grupy B, soli mineralnych oraz błonnika, dzięki czemu nasza dieta odchudzająca staje się znacznie bardziej skuteczna. W owocach tych znajduje się również likopen – kolejna substancja przyjazna dla naszej sylwetki.

Białe sery – bezcenny składnik zdrowej diety

Zdrowa dieta nie może się obejść bez nabiału, przy czym białe sery (np. sery kozie i twarogi) odgrywają tu bardzo ważną rolę. Dlaczego? Bo są one doskonałym źródłem kwasu linolowego (CLA), któremu od dawna przypisywane są odchudzające właściwości. Kwasy te przyspieszają z jednej strony proces spalania tkanki tłuszczowej, z drugiej – pomagają w budowie masy mięśniowej. Dieta, w której będą się pojawiać regularnie białe sery, może nam zatem przynieść wiele zaskakujących efektów. A że nabiał dostarczy nam jednocześnie sporych ilości wapnia, witaminy B12 oraz witaminy A, nasz organizm dzięki takim dodatkom do menu może wiele zyskać.

 

Jajka – idealna przekąska na dietetyczne śniadanie

Jajka raczej nie należą do tych produktów, które cieszą się sympatią miłośników zgrabnej sylwetki, zatem informacja o ich niezwykłych właściwościach może być dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Jajka to idealny pomysł na śniadanie dla tych, którzy właśnie się odchudzają. Dlaczego? Bo te sycące produkty sprawią, że w ciągu dnia zjemy znacznie mniej, niż po lekkim, typowo dietetycznym śniadaniu. Dodatkowo jajka dostarczą nam sporych ilości białka, do spalenia którego nasz organizm będzie musiał zużyć sporo energii. Dzięki jajkom nasz organizm otrzyma jednocześnie sporo witaminy B12, która pomaga w walce z tłuszczem, a jednocześnie ma bardzo dobry wpływ na nasz wygląd zewnętrzny.

 

Zielona herbata i kawa – doceńmy moc teiny i kofeiny

Jeśli chcemy szybciej uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, powinniśmy docenić niezwykłą moc teiny i kofeiny. W walce ze zbędnymi kilogramami takie produkty, jak zielona herbata oraz kawa, szybko staną się naszymi cennymi sojusznikami. Nie możemy oczywiście zapominać o zdrowym rozsądku, gdyż nadmiar kawy przyniesie nam więcej szkody niż pożytku. Sięgajmy po te napoje z umiarem, a na pozytywne efekty nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Na co możemy liczyć? Zielona herbata to napój, dzięki któremu przyspieszony zostaje proces przemiany materii. Podobnie działa kawa (w umiarkowanych ilościach), przy której jednak należy pamiętać o… częstszym sięganiu po wodę. Dlaczego? Bo im bardziej odwodniony jest nasz organizm, tym wolniejsza staje się przemiana materii.

 

Mięso wołowe – jak wspiera nas w walce ze zbędnymi kilogramami?

Dieta, która ma wspierać proces odchudzania się, nie może się obejść bez wołowiny. Mięso to jest bardzo dobrym źródłem pełnowartościowego białka i witaminy B12, znaleźć w niej można również sporo kwasów CLA. Warto też pamiętać, że w wołowym mięsie znajduje się karnityna – jedna z tych substancji, które bardzo często pojawiają się w nowatorskich suplementach diety na odchudzanie. Te naturalne spalacze tłuszczu pomogą każdemu w walce o piękną i zgrabną sylwetkę.

 

Orzeszki pinii – przekąska przyjazna dla sylwetki

Orzechy to kolejny produkt, który przez osoby stosujące diety odchudzające są traktowane ze sporym dystansem. A przecież orzeszki pinii to rewelacyjna przekąska dla tych, którzy chcą się szybko i skutecznie pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. Orzeszki piniowe to moc cennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych, które sycą, a tym samym – chronią nas przed zgubnymi skutkami podjadania.

Dieta, w której będą się pojawiać naturalne spalacze tłuszczu, może nam przynieść wiele niezwykłych efektów. Rozsądne planowanie posiłków oraz umiejętne dobieranie przekąsek może sprawić, że nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej pozbędziemy się bez większych wyrzeczeń.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz