Skóra pod oczami: jak o nią zadbać po czterdziestce?

 

Skóra pod oczami jest delikatna, zatem odpowiednia pielęgnacja staje się w jej przypadku podstawą. Po jakie kosmetyki warto sięgać w celu jej ochrony? Co robić, by skóra pod oczami nawet po 40 wyglądała młodo i zdrowo, a cienie i worki pod oczami nie stały się naszym głównym problemem?

 

Dlaczego skóra pod oczami wymaga wyjątkowej pielęgnacji?

 
Skóra pod oczami ma swą specyfikę. Jest cieńsza i delikatniejsza niż skóra w pozostałych rejonach twarzy, a każdy szkodliwy czynnik odbija się na niej wyjątkowo mocno. Jakie problemy atakują tę partię skóry najczęściej? Opuchlizna, nieestetyczne worki oraz cienie pod oczami – oto problemy, z którymi tak wiele kobiet stara się skutecznie walczyć. To z ich powodu nasza twarz wygląda starzej, a my sprawiamy wrażenie zmęczonych i zaniedbanych. Warto też pamiętać, że delikatna skóra pod oczami jest znacznie bardziej narażona na problemy związane z utratą wody, przez co wokół oczu szybciej pojawiają się zmarszczki.

 

Jaka pielęgnacja może nam pomóc w walce z problemami?

 
By skóra w tak ważnym miejscu na dłużej zachowała swą dobrą formę, musimy uważnie dobierać kosmetyki przeznaczone do jej pielęgnacji. Po 40. staje się to jeszcze ważniejsze, gdyż w tym wieku zdolności regeneracyjne naszej skóry są już poważnie osłabione. Kosmetyki muszą zatem chronić skórę jeszcze lepiej, muszą też dostarczać jej wielu cennych składników odżywczych. Jakie produkty mogą pomóc w utrzymaniu skóry pod oczami w dobrej formie?

 
Dobry krem pod oczy to podstawa sukcesu. Pełen składników odżywczych oraz równie ważnych substancji nawilżających, może hamować proces powstawania zmarszczek, a jednocześnie zminimalizować problemy z workami i cieniami pod oczami. Powinien być to jednocześnie krem lekki – znacznie mniej obciążający dla skóry niż te kosmetyki, które nakłada się na pozostałe partie twarzy.

 

O czym jeszcze warto pamiętać? O dobrych płynach do demakijażu. Najlepszym rozwiązaniem będzie tu płyn micelarny – skuteczny kosmetyk pozbawiony dodatku alkoholu. Systematyczne masowanie skóry wokół oczu, wykorzystywanie specjalnych korektorów – oto kolejne sprawy, o których warto pamiętać.

 

Dobry krem pod oczy może uchronić delikatną skórę pod oczami przed wieloma problemami. Dla pięknego wyglądu ważne jest też postępowanie w taki sposób, by nie narażać skóry na nadmierne obciążenie. Systematyczna pielęgnacja, dobrze dobrane kosmetyki oraz bezcenny odpoczynek – oto podstawa sukcesu.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz