9 internetowych pomysłów na coca-colę.

 

Nietypowe zastosowania coca-coli z internetu

Które z tych pomysłów mogą okazać się skuteczne, a które nie? Warto przetestować i ocenić samodzielnie.
Coca- cola jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie, i można go znaleźć w ponad 200 państwach. Od ponad 129 lat wciąż odnosi sukces na rynku, który zawdzięcza niepodrabialnemu smakowi. Jednak poza unikatowym smakiem charakteryzuje się jeszcze wieloma właściwościami, które z całą pewnością możemy użyć w życiu codziennym.

W jakim innym celu można użyć coca- Coli?

 

1. Usuwa plamy

 

Jest wiele sposobów na usunięcie plam tłuszcz, jednym z nich jest np. płyn do naczyń, ale nie zawsze się sprawdza w swojej roli dlatego warto sięgnąć wtedy po colę. Do usunięcia plamy wystarczy wylać trochę napoju na plamę i wyprać w pralce, lub też wlać w miejsce płynu szklankę coli, a nasze pranie będzie czyste i pachnące. Usuwanie plam sprawdza się również w czyszczeniu lub usuwaniu przebarwień dywanów- wystarczy wylać na plamę trochę napoju, odczekać 10 minut i przetrzeć wszystko mokrą gąbką.

 

2. Dobra na kompost i szkodniki

 

Jeśli chcesz zapewnić swoim roślinkom więcej życia, raz w tygodniu możesz podlać je colą, natomiast gdy walczysz z mrówkami, czy ślimakami w ogrodzie lub robisz imprezę w plenerze i nie chcesz natrętnych os, wlej do kilku pojemniczków trochę napoju, a problem sam się rozwiąże.

 

3. Na problemy z gumą do żucia

 

Jeśli przypadkiem usiądziemy na gumę lub gdziekolwiek nam się przyklei (w tym włosy), coca-cola jest idealnym ratunkiem.

 

4. Łagodzi bóle brzucha

 

Kiedy borykasz się z bólem brzucha, niestrawnościami, zagą czy innymi tego typu problemami napij się niewielkiej ilości napoju. Mało kto wie, ale cola jest dobra nawet na czkawkę- wystarczy przepłukać gardło, a problem sam powinien szybko minąć.

 

5. Łagodzi ukąszenia

 

W wypadku kiedy ugryzie Cię osa lub komar, lekkie polanie rany sprawi, że obrzęk zmaleje, a ból nieco ustąpi.

 

6. Idealna na zabrudzone i przypalone garnki

 

W razie przypalenia garnka, wystarczy polać go napojem, poczekać aż zabrudzenia zejdą i umyć płynem do naczyń. Cola świetnie usuwa osady w czajniku, plamy po oleju samochodowym, zwalcza rdzę i bez problemu możemy jej używać do mycia okien lub czyszczenia toalety.

 

7. Zrobi loki i pomoże z farbowaniem

 

Mało osób wierzy w tą właściwość coli, ale jeśli chcemy mieć kręcone włosy wystarczy je polać wygazowanym napojem, odczekać do 5 minut i umyć je ponownie szamponem, podobnie jest gdy chcemy mieć gładkie i miękkie włosy- wystarczy zmieszać łyżeczkę coli z odżywką do włosów. Jeśli chodzi o kwestię farbowania i kiedy kolor wyjdzie nam zbyt intensywny, należy polać włosy napojem, i odczekać aż kolor straci swoją intensywność.

 

8. Odmrażacz do szyb

 

Warto zapamiętać, że gdy przyjdą mrozy, a szyby od samochodu zamarzną cola sprawdzi się lepiej, niż nie jeden środek do tego przeznaczony.

 

9. Dobra na ból głowy

 

Jeśli nas rozboli głowa, szklanka napoju pomoże w zwalczeniu bólu.

 

Jak widać Coca- Cola ma wiele właściwości, i można jej używać w wielu przypadkach. Jednak należy pamiętać, że picie tego napoju w zbyt dużych ilościach, może poważnie odbić się na naszym zdrowiu. Przez to, że w swoim składzie zawiera mnóstwo cukru, przyczynia się do próchnicy, nadwagi i wielu innych schorzeń.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz