Algi w kosmetyce. Czym są, co zawierają i jak działają? Sprawdź!

 

Kto chce w naturalny sposób wspierać swą skórę, ten powinien w porę docenić te organizmy. Algi w kosmetyce zajmują coraz ważniejsze miejsce, a ich rosnąca popularność dziwić nie powinna. Wszak to wyjątkowe kosmetyki, które każdemu z nas mogą pomóc w walce o utrzymanie skóry w dobrej formie.

Czym są algi?

 

Algi to nic innego, jak glony jednokomórkowe lub wielokomórkowe o niezwykłym składzie, mogące przypominać zwykłe rośliny. To właśnie ów skład sprawił, że występujące w wodach całego świata algi stały się jednym z najważniejszych dodatków do współczesnych kosmetyków. W walce z jakimi problemami mogą nam pomóc te niezwykłe rośliny?

 

Co znajdziemy w algach?

 
W niewielkich algach znajdziemy wiele cennych dla zdrowia i urody minerałów, witamin oraz substancji odżywczych. Te wodne organizmy są rewelacyjnym źródłem białka, znaleźć w nich można również spore ilości jodu, magnezu oraz żelaza. Kosmetyki z dodatkiem alg są jednocześnie dobrym źródłem cynku oraz ta ważnych witamin, jak witamina A, E oraz witaminy z grupy B.

W algach znajduje się również kwas hialuronowy, dzięki któremu nasza skóra zachowuje na dłużej jędrność i sprężystość. D-mannitol i sorbitol to kolejne substancje, dzięki którym algi mogą nas zaskoczyć swymi niezwykłymi właściwościami. To dzięki nim skóra jest lepiej odżywiona i nawilżona, to dzięki nim można uregulować produkcję łoju – sprawcę tak wielu problemów związanych ze stanem naszej skóry. Lipidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, to kolejne substancje, dzięki którym algi są tak cenione w naturalnej kosmetyce. To one łagodzą podrażnienia i sprawiają, że skóra lepiej radzi sobie ze stanami zapalnymi.

 

Jakie problemy pomogą nam rozwiązać algi?

 
Kosmetyki, w których znajdują się algi, to idealna propozycja dla osób obdarzonych cerą mieszaną i skłonną do wyprysków. Walka z trądzikiem i stanami zapalnymi nie jest jednak jedynym zadaniem, z jakim mogą sobie skutecznie radzić te rośliny. Z mocy alg można też korzystać w chwili, gdy głównym problemem okazuje się cellulit.

Kosmetyki z dodatkiem alg pomagają też w walce z trądzikiem i łojotokiem, co jest zasługą znajdującej się w tych roślinach siarki. W algach możemy też znaleźć wiele cennych substancji, dzięki którym można szybko i skutecznie wzmocnić naczynka krwionośne. Dzięki temu kosmetyki z dodatkiem alg mogą przynieść wiele rewelacyjnych efektów w pielęgnacji cery naczynkowej – niezwykle wrażliwej i problematycznej.

Kosmetyki z dodatkiem alg mogą się dla wielu z nas okazać cennym wsparciem w walce z uciążliwymi problemami dermatologicznymi. Jędrniejsza skóra, mniej problemów z pękającymi naczynkami oraz zmianami, za rozwój których odpowiedzialne są bakterie lub nadmiar łoju – oto powody, dla których algi w kosmetyce znajdują coraz ważniejszą rolę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz